Gry planszowe – idealna rozrywka na jesienne wieczory

2019-10-09
Gry planszowe – idealna rozrywka na jesienne wieczory

Wraz z końcem lata, coraz trudniej jest wyekspediować dziecko na zewnątrz. Niekoniecznie dlatego, że dzieci nie mają na to ochoty – po prostu zazwyczaj jest zimno i mokro, a ostatnie, czego byśmy chcieli, to aby nasza pociecha się przeziębiła. W takich momentach posadzenie dziecka przed telewizorem to jedno z najgorszych rozwiązań. Nie tylko psuje się wtedy wzrok, ale także może to wpłynąć na rozwój wad postawy. Ciekawą alternatywą wydają się gry planszowe, które nie tylko zajmą czas dziecku, ale także zaangażują całą rodzinę!

 

Gry planszowe – gwarancja udanego czasu

W ciemny, jesienny wieczór nie ma nic przyjemniejszego niż zawinięcie się w miękki koc i popijanie gorącego kakao. Dodatkiem, który może umilić nam długie popołudnia, mogą być gry planszowe we wspaniałym towarzystwie. Każdy maluch uwielbia zabawę. Nie ma więc sprytniejszego połączenia niż zabawki edukacyjne. Pod atrakcyjną warstwą śmiechu i rozrywki kryje się praktyczne rozwijanie umiejętności. Planszówki pozwalają spędzić całe godziny na beztroskiej, ale wartościowej zabawie.

 

W co grają gracze?

Oczywiście, nie wszystkie gry planszowe to zabawki edukacyjne. Należy więc ostrożnie dobierać materiały. Klasycznym wyborem są warcaby. Z jednej strony, zasady są dziecinnie proste. Na tyle, że mogą z łatwością zostać przyswojone przez nasze maluchy. Nieskomplikowanie reguły idą jednak w parze z rozwijaniem myślenia strategicznego – ważnej umiejętności, która jest niemal niezbędna w codziennym życiu. Kolejną propozycją jest gra w Chińczyka. Któż z nas nie brał udziału w tych emocjonujących rozgrywkach, będąc dzieckiem? Teraz, zamiłowanie do gry możemy zaszczepić kolejnemu pokoleniu. O ile w warcaby mogą grać tylko dwie osoby naraz, o tyle w Chińczyka gra jednocześnie cała rodzina! Idealne rozwiązanie na spędzanie coraz dłuższych wieczorów. Jeżeli ktoś woli postawić na nowocześniejsze gry, może wybrać E-Motionz. Jej konstrukcja wspiera rozwój motoryczny dziecka, szczególnie wykonywanie precyzyjnych ruchów.

Spędzenie długiego, jesiennego wieczoru w domu pozwala na rozwijanie i umacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólną zabawę. Wbrew pozorom, może również nieść za sobą wartość edukacyjną. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru narzędzi. Pamiętajmy w końcu, że największy wpływ na rozwój dziecka ma jego rodzina.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zamknij
pixel