Jak rozwinąć zainteresowania dziecka dzięki zabawkom?

2019-06-06
Jak rozwinąć zainteresowania dziecka dzięki zabawkom?

Zabawki edukacyjne to jeden z najlepszych sposobów na poszukiwanie i rozwijanie pasji dziecka. W końcu nie od dziś wiadomo, że najskuteczniejsza nauka to właśnie ta, która kojarzy się z przyjemnością, radością i ciekawie spędzonym czasem. Dzięki mądrym zabawkom maluchy mogą dowiadywać się wielu rzeczy na temat świata, uczyć się czytać czy rozpoznawać figury geometryczne i liczby. Poznawanie nowych obszarów w każdym wieku jest bardzo zajmujące, jeśli jest ciekawe - a w przypadku dzieci, którym często trudno skupić uwagę na jednym zadaniu, tym bardziej. Właśnie dlatego zabawki edukacyjne powinny pojawić się w domu każdego malucha, zachęcając go do własnych poszukiwań.


czytaj z albikiem puzzle wszechświat

Edukacja przez zabawę

Wśród zabawek edukacyjnych warto wybrać też te sensoryczne, wpływające na wszystkie zmysły dziecka, stymulując jego rozwój fizyczny i intelektualny. Szeleszczące kule czy interaktywne książeczki na pewno sprawią maluchowi wiele radości.

B.Toys Aktywna spirala sensoryczna dla niemowląt

Czym się bawią przyszli twórcy?

Dobrym pomysłem jest też podsycanie w pociechach zainteresowania kreatywnymi rozrywkami, takimi jak malowanie, rysowanie, rzeźbienie (chociażby poprzez lepienie figurek z plasteliny czy układanie konstrukcji własnego projektu z klocków). Znakomitym pomysłem na prezent są instrumenty muzyczne dla dzieci, takie jak cymbałki, gitara lub mikrofon do karaoke. Zabawkami, które rozwiną wyobraźnię i zmysł przestrzenny, są klocki, od prostych układanek lub klocków magnetycznych marki Vilac dla kilkulatków po zaawansowane, dla przyszłych inżynierów lub architektów.

Vilac Drewniana układanka EMOCJE i ubiory

Rozwój pociechy warto wspierać starannie dobranymi zabawkami - takimi, które w ciekawy sposób rozwijają zainteresowania i umiejętności malucha. Kto wie, czy instrumenty muzyczne dla dziecka, takie jak pierwsza gitara, nie staną się początkiem profesjonalnej, muzycznej przygody, a zabawki edukacyjne nie będą pierwszym krokiem w naukowej karierze? Mnóstwo kreatywnych sposobów na spędzenie wolnego czasu znajdziecie w naszym sklepie.

Kolorowa drewniana gitara z myszką i kotkiem SEVI
Ta strona korzysta z plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zamknij
pixel