Łamigłówki dla dzieci – trening myślenia

2019-12-23
Łamigłówki dla dzieci – trening myślenia

Twoje dziecka jest prawdziwym bystrzakiem, który doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem różnego typu zagadek? Zdarza się, że jego błyskotliwe pytania wprawiają Cię w osłupienie? Rozwój dziecka zależy od wielu czynników – nie tylko od diety czy prawidłowej ilości snu, ale też od tego, w jaki sposób spędza czas. Jeśli chcesz dodatkowo wpłynąć na jego rozwój, doskonale sprawdzą się łamigłówki dla dzieci. Taki trening myślenia to również doskonały sposób na wspólną zabawę – w końcu rodzice też od czasu do czasu powinni potrenować!

 

Łamigłówki dla dzieci – pomysł na świetną zabawę

Łamigłówki dla dzieci to świetny pomysł na prezent dla malucha, który kocha wyzwania i jest zawsze gotowy do tego, aby rozwiązywać kolejne problemy. Młodsze dzieci docenią prostsze zagadki, na przykład grę, w której należy dopasować części ciała lub specjalną układankę dla maluchów. Łamigłówki logiczne dla dzieci sprawdzą się raczej u starszych maluchów. Dzieci, które ukończyły już sześć lat, z pewnością ucieszą się z bambusowych łamigłówek. Tego typu konstrukcję należy rozłożyć i złożyć ją ponownie. Uwaga, to trudne – nie tylko dla malucha! Książeczki z zagadkami mogą być ciekawym pomysłem na wspólne spędzenie długiej podróży. Oczywiście rodzice również powinni brać udział w zabawie! Inne ciekawe propozycje to między innymi quizy, gry logiczne, nauka angielskiego poprzez zabawę czy też gry typu warcaby. Trening myślenia – zadbaj o inteligencję dziecka

Regularne zapewnianie dziecku nowych bodźców, takich jak specjalne zabawki i łamigłówki dla dzieci, to najlepszy trening myślenia. Postaraj się przynajmniej kilka razy w tygodniu pobawić się z dzieckiem w coś, co zapewni mu trening myślenia. Oprócz specjalnych gier i zabawek możesz po prostu pobawić się z dzieckiem w gry słowne – wymyślenie słowa, które zaczyna się na ostatnią literkę wymyślonego przez Ciebie wyrazu, może być dla malucha nie lada wyzwaniem. Bardzo ważne jest, abyś dopasował rodzaj zabawy do wieku dziecka – w przeciwnym czasie może zbyt szybko się znudzić albo zanadto się zniechęcić. A przecież chodzi o to, aby zapewnić mu przede wszystkim radośnie spędzony czas. 

 

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Wybierając zabawki dla dziecka, zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie. Dobrą alternatywą dla plastikowych zabawek mogą być zabawki drewniane, malowane bezpiecznymi farbami. Wysokiej jakości zabawki, w tym różnego typu gry czy łamigłówki dla dzieci, to również ciekawy pomysł na prezent – nawet bez okazji, bo jak wiadomo, dzieciom nigdy nie brakuje energii i zawsze są gotowe do zabawy i odkrywania zupełnie nowych rzeczy. Przed zakupem koniecznie sprawdź, czy dana zabawka posiada wszystkie niezbędne atesty – w końcu dziecko może używać jej na tysiąc różnych sposobów, o czym przekonał się każdy, kto dał maluchowi kolorowe klocki. 

Łamigłówki dla dzieci to świetny sposób na poszerzanie ich kompetencji – ruchowych, intelektualnych czy matematycznych. Tego typu zabawki to dobry sposób na wsparcie rozwoju dziecka, a przy tym wspólne spędzenie czasu.
Ta strona korzysta z plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zamknij
pixel