Muzea dla dzieci w Polsce - TOP 9

2018-03-22
Muzea dla dzieci w Polsce - TOP 9
Pamiętacie wizyty w muzeach, gdy byliście dziećmi? Nużące, długie oprowadzanie, monotonny głos prowadzącej i niezrozumiałe eksponaty. Takie wycieczki mogą zniechęcić najmłodszych do wizyt w polskich muzeach na długie lata. Drodzy rodzice Ene-Due spieszy wam z pomocą! Przygotowaliśmy dla was ten przydatny zestaw.
  1. Żywe Muzeum Piernika- Znajduje się oczywiście w Toruniu i jest pierwszym tego typu muzeum piernika w Europie. Dlaczego żywe? Muzeum jest w pełni interaktywne. Zobaczycie zabytkowe narzędzia takie jak piec, kolekcje woskowych form i oryginalne piece. Dodatkowo poznacie rytuały związane z wypiekaniem pierników, starodawne przepisy i co najważniejsze sami wykonacie ciasto, które posłuży wam do wypieku waszego spersonalizowanego pierniczka.

  2. Muzeum Czekolady - Zostajemy temacie jedzenia, lecz przenosimy się nieco dalej do Poznania. Właśnie tam przeniesiecie się w głąb Afryki i plantacji znanego wszystkim kakaowca. Wasze maluchy poznają historię czekolady, kakao, zasady uprawy i narzędzia wykorzystywane do tworzenia czekoladowych słodkości. Przy okazji będziecie mogli spróbować pysznych wyrobów, a także wziąć udział w pokazie tworzenia czekolad i ich późniejszej degustacji.

  3. Muzeum PRL - Z utęsknieniem wzdychacie do lat swojego dzieciństwa? Chcecie napić się oranżady z butelki, pograć w dawno zapomniane już planszówki i obejrzeć kolekcję przedmiotów z dawnych lat? Idealnie trafiłeś. Na warszawskiej Pradze cofniecie się do szalonych lat 80-90. Pokażecie swoich pociechom, czym jest saturator, vibovit, plastikowe owoce, pralka frania i kalejdoskop. Gwarantujemy wam szybko stamtąd nie wyjdziecie!

  4. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - Ponownie gościmy w Toruniu i polecamy wam miejsce, w którym nauka to prosta sprawa. Odwiedzicie interaktywną rzekę, która w zabawny sposób nauczy was wiedzy na temat ekosystemów i ekologii. Przejdziecie przez 26 interaktywnych stanowisk na wystawie "O obrotach" i na własne oczy zobaczycie toruńskie Wahadło Foucaulta! Odkryjecie niesamowity świat idei stworzonych przez człowieka, zajrzycie do wnętrza kretowiska, weźmiecie udział w przebudowie, a także zbudujecie tor dla piłeczek. Jedno jest pewne - nie będziecie się nudzić.

  5. Muzeum Domków dla Lalek - Te wyjątkowe muzeum na długo zapadnie w waszej pamięci. Znajdziecie tutaj ponad 120 bogato zdobionych, cudów małej architektury. Domy, sklepiki i pokoje dla lalek zaprowadzą was w głąb tego fantastycznego rzemiosła. Zachwycą was przepiękne wnętrza, dodatki i postacie. Czekają was długie godziny zabawy i zadumy nad starannie wykonanymi przedmiotami.

  6. Muzeum Dobranocek - To miejsce, które zostało utworzone z myślą o dzieciach i wszystkich dorosłych. Pozwoli wam wrócić do czasów dzieciństwa i za pomocą bajek połączyć pokolenia. Zobaczycie tutaj dawno niewidzianych bohaterów dobranocek, kolekcję różnorodnych gadżetów i pamiątek z popularnych bajek dla dzieci. Niezwykłe miejsce do zobaczenia w Rzeszowie.

  7. Centrum Nauki Kopernik - To obowiązkowe miejsce podczas rodzinnej wycieczki do stolicy. Znajdziecie tutaj ponad 400 eksponatów na interaktywnych wystawach takich jak: Nowy Świat w ruchu, Bzzz! i Re: generacja. Odwiedźcie Teatr wysokich napięć, Park Odkrywców, niesamowite Planetarium i niezwykłą Majsternię! Będzie co robić. Prosimy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji biletu i sporej ilości godzin!

  8. Dom Legend Toruńskich - To kolejne miejsce, które warto odwiedzić w piernikowym mieście. Dom Legend Toruńskich to niesamowite połączenie teatru i muzeum. Interaktywny spektakl pozwoli wam przenieść się do średniowiecznego Torunia. Zadzwonicie prawdziwym dzwonem, weźmiecie udział w turnieju na tratwach, przejdziecie krzyżackie przysposobienie i staniecie się łotrami zamkniętymi w klatce! Towarzyszyć wam będzie zakręcona ekipa i najpiękniejsze toruńskie legendy.

  9. Hydropolis - To prawdziwa kopalnia wiedzy o wodzie! Miejsce, w którym łączą się interaktywne instalacje, multimedialne technologie, ekrany dotykowe i różnego rodzaju repliki. Zwiedzisz 9 stref i obejrzysz 6 niesamowitych filmów. Odkryjesz zatopione wraki statków, przerażające stworzenia z morskich głębin i przyjrzysz się obiegowi wody. To idealne miejsce do spędzenia sobotniego południa!
Ta strona korzysta z plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zamknij
pixel