Blog

Zabawy rozwijające koncentrację u dziecka

Zabawy rozwijające koncentrację u dzieckaKoncentrację u dzieci najlepiej ćwiczyć poprzez zabawę. Dzięki temu możesz wspomóc naturalne i stopniowe wydłużanie momentu skupienia u dziecka. Świetnie rozwinięta koncentracja ułatwi przyswajanie wiedzy w szkole. Jakie zabawy pozwolą Ci ćwiczyć koncentrację u swojej pociechy? Zobacz w naszym wpisie!
Przeczytaj więcej

Czego mogą nauczyć Twoje dziecko gry edukacyjne?

Czego mogą nauczyć Twoje dziecko gry edukacyjne?Gry edukacyjne w przeciwieństwie do zabawek edukacyjnych wymagają kooperacji i często obecności rodzica. Wspólna nauka przez zabawę nie tylko pozwoli dziecku szlifować własne umiejętności, ale także wzmocni więź z rodzicem. Zobacz, czego może nauczyć się Twoje dziecko dzięki grom edukacyjnym.
Przeczytaj więcej

Pedagogika Montessori – 5 założeń, które warto znać

Pedagogika Montessori – 5 założeń, które warto znaćWychowanie dzieci jest wyzwaniem dla każdego rodzica. Wśród propagowanych metod i kierunków wychowania dużą popularnością cieszy się metoda Montessori. Nastawiona jest na wielokierunkowy rozwój dziecka wspomagający jego kreatywność i pewność siebie. Jakie założenia Montessori warto znać? Sprawdź w naszym wpisie.
Przeczytaj więcej

Jak oswajać dziecko z powrotem do szkolnej rutyny?

Jak oswajać dziecko z powrotem do szkolnej rutyny?Powrót do szkoły nie zawsze sprawia dziecku radość. Często jest źródłem zniechęcenia, lęku czy stresu. Jak ułatwić dziecku powrót do szkolnej rutyny, wczesnego wstawania z łóżka i nieobecności rodziców? W tym wpisie podpowiemy, jak sprawić, aby powrót do szkoły był dla dziecka przyjemniejszy.
Przeczytaj więcej

Powrót do szkoły: skompletuj wyprawkę dla dziecka!

Powrót do szkoły: skompletuj wyprawkę dla dziecka!Tegoroczny powrót dzieci do szkół w dużej mierze organizuje pandemia. Nie wiadomo jak długo dzieci będą chodzić do szkoły i czy czeka je nauczanie hybrydowe lub zdalne. Jak w takiej sytuacji skompletować wyprawkę do szkoły? W naszym wpisie odnajdziesz kilka wskazówek.
Przeczytaj więcej

Rysunki, kolaże, wyklejanki, czyli jak zachęcić dziecko do zabaw plastycznych?

Rysunki, kolaże, wyklejanki, czyli jak zachęcić dziecko do zabaw plastycznych? Zabawy plastyczne są doskonałym sposobem na spędzanie czasu z dzieckiem w domu. Niezależnie od panujących na zewnątrz warunków, możesz zorganizować szkrabowi ciekawą i rozwijającą aktywność. Jak jednak go do tego zachęcić? Zabawki kreatywne mogą Ci w tym pomóc! Jakie polecamy?
Przeczytaj więcej

Czy muzyka wpływa na rozwój malucha? Zabawkowe instrumenty

Czy muzyka wpływa na rozwój malucha? Zabawkowe instrumentyJuż w życiu płodowym dziecku towarzyszy muzyka. Wsłuchuje się ono w rytm bicia serca matki i szum wód płodowych. Muzyka ma wpływ na rozwój dziecka na każdym etapie. Aby wspierać ten rozwój, wybierz zabawki muzyczne. Przyniosą one nie tylko mnóstwo śmiechu i radości, ale także ułatwią maluchowi poznawanie świata. Jakie wybierać?
Przeczytaj więcej

Lalki i maskotki – pierwsi przyjaciele dziecka

Lalki i maskotki – pierwsi przyjaciele dzieckaLalki i maskotki to ten typ zabawek, które najczęściej towarzyszą naszym pociechom od wczesnych lat życia. Stają się ich najlepszymi przyjaciółmi, „uspokajaczami” i druhami. Sprawdź, jakie zabawki są szczególnie warte polecenia!
Przeczytaj więcej

W co można bawić się w domu?

W co można bawić się w domu?Ostatnie miesiące obfitują w dni spędzone w zaciszu domowym. Dla wielu osób jest to sytuacja nowa i dosyć trudna, ponieważ wymaga wiele kreatywności, zarówno od rodziców, jak i od dzieci. Jakie zabawki wybrać, aby nie znudziły się po chwili i sprawiały frajdę?
Przeczytaj więcej

Jak ustalić z dzieckiem nowy rytm dnia?

Jak ustalić z dzieckiem nowy rytm dnia?Nowa rzeczywistość jest trudna dla każdego, dlatego zarówno dorośli, jak i dzieci muszą nauczyć się w niej funkcjonować. Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak ustalić z maluchem nowy rytm dnia i jak pomóc mu oswoić się z „domowym” trybem życia to dobrze trafiłeś. Zebraliśmy dla Ciebie kilka porad, które mamy nadzieję, będą wsparciem w tych ciężkich chwilach.
Przeczytaj więcej
Ta strona korzysta z plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Dalsze korzystanie ze strony, bez zmiany ustawień w Twojej przeglądarce internetowej, oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Zamknij
pixel